PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCYDarmowy licznik odwiedzinAktualności


Ogłoszenia parafialneVI-ta Niedziela Wielkanocna, 26 maja 2019 r.


Dzieci, które chodziły na roraty i wygrały nagrodę wyjadą na wycieczkę w niedzielę 9 czerwca. Osoby, które tego jeszcze nie uczyniły proszę o zgłoszenie się do zakrystii z rodzicami w celu potwierdzenia wyjazdu i uzyskania dokładnych informacji.

Osoby, które zapisały się na wyjazd na Litwę, Łotwę i Estonię. Powinny wpłacić drugą część przewidzianej sumy do końca maja.

Dziś przypada Dzień Matki. Zapraszamy na majówkę przed figurę Matki Bożej na pl. Kościuszki o godz. 20.00. „Jesteś moją mamą” oto hasło naszego spotkania. Będziemy śpiewać pieśni Maryjne, zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej (weźmy ze sobą książeczki), wysłuchamy krótkiego fragmentu homilii św. Jana Pawła II, wreszcie zrobimy wspólne zdjęcie z „Mamą” (z Maryją). Będzie to szczególny czas modlitwy za nasze mamy żyjące i zmarłe. Zaczynamy dziś o godz. 20.00.

Jutro przypada rocznica konsekracji, czyli poświęcenia naszego kościoła. Miało to miejsce 27 maja 1425 r. Coraz bliżej do pięknego jubileuszu 600 lecia naszej świątyni. Przypomnijmy, że obecny rok Nowenny przed Jubileuszem jest poświęcony młodości i młodzieży. „Młodość dar i zadanie”. Warto nad tymi słowami św. Jana Pawła II zastanowić się i wyciągnąć z nich wnioski.

W środę 29 maja Kościół obchodzi wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki sióstr urszulanek, która niespełna 90 lat temu sprowadziła siostry do Łęczycy. Uczcijmy Boga w darze tej świętej kobiety, nauczycielki, wychowawczyni, działaczki społecznej , patriotki, siostry zakonnej związanej z naszym miastem.

Dziś szczególnie pamiętajmy o naszym przywileju, wolnych i odpowiedzialnych ludzi, jakim jest głosowanie w wyborach. Udział w wyborach jest znakiem, że zależy nam na Polsce i jej przyszłości. Wybierzmy naszym zdaniem najlepszych. Zagłosujmy, zabierając ze sobą dowód osobisty i długopis.

Biskupi Polscy skierowali do wiernych list dotyczący bardzo poważnej sprawy jaką jest pedofilia. Ponieważ ten temat i list jest szeroko komentowany w mediach a list jest długi i wymaga uważnej lektury, wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej parafii, na której list ten jest zamieszczony.

LISTBóg Zapłać za ofiary jakie złożyli na potrzeby parafii rodzice obu grup Komunijnych. Łącznie 3000 zł. Jak również osoby prywatne, które przekazały w ostatnim czasie ofiary: 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł. Bardzo dziękuję.

Spotkanie Róż Różańcowych jutro o godz. 18.00.

Wyjazd na Lednicę w sobotę 1 czerwca o godz. 6.00. Sprzed kościoła.

Za nasze mamy żyjące i zmarłe, za poraniony przez grzech Kościół, za rodziny z ul. Bitwy n/Bzurą, które odwiedza Matka Boża Księżna Łęczycka módlmy się do naszej Matki w niebie.
KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002