PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCY


Aktualności


Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy na:

Niedziela Trójcy Świętej, 11 czerwca 2017 r.


W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godzinie 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00. W tym roku procesja wyruszy z kościoła oo. Bernardynów. Uroczysta Msza święta rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele oo. Bernardynów. Po Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ulicami naszego miasta przejdziemy do naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy : siostry Urszulanki wraz z KŻR na budynku Starostwa, oraz : strażaków z OSP na budynku ZS im. Jadwigi Grodzkiej . Proszę by procesja była piękna, rozmodlona, rozśpiewana, radosna. Pan Jezus był, jest i będzie z nami. Nie pozwólmy sobie odebrać tej wiary. Zapraszam bielanki tzn. dziewczynki do sypania kwiatków, szczególnie z kl. II i III w komunijnych strojach, zapraszam chłopców, którzy w tym roku byli u Pierwszej Komunii św. w strojach komunijnych, zapraszam ministrantów, lektorów, asystę, strażaków, dzieci w strojach regionalnych. Zachęcam do wspólnego uczestnictwa w procesji małżonków i całe rodziny.

Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji we wtorek i środę o 16.30.

Spotkanie KŻR rodziców i dziadków jutro po Mszy świętej wieczornej.

W poniedziałek 19 czerwca ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba przed bierzmowaniem w środę o godz. 19.00.

25 czerwca w Tumie odbędą się uroczystości zakończenia Jubileuszu 1050 lecia chrztu Polski. Uroczysta Msza św. o godzinie 12.00 pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza.

24 czerwca w sobotę nasza diecezja pożegna Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystość pożegnalną będzie transmitować Telewizja Trwam. Osoby, które chcą wybrać się do Łowicza proszę, aby zapisywały się na listę. Wyjazd autokaru o 9.45. Koszt 5 zł. od osoby.

Za zgodą Rady Parafialnej raz w miesiącu, w trzecią niedzielę każdego miesiąca będzie zbierana taca inwestycyjna. Ofiary będą przeznaczane na prace związane z wykonaniem zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Najbliższa taca inwestycyjna za tydzień.

W sobotę 10 czerwca w katedrze w Łowiczu święcenia diakonatu przyjął nasz parafianin Adrian Czerwiński. Otoczmy Go modlitwą, aby wypełnił pokładane w nim przez Boga, Kościół i ludzi nadzieje.

Każdy kto ma potrzebę porozmawiania o trudnych wiadomościach może to zrobić każdego dnia zwracając się osobiści do wybranego kapłana.

KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002