PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCYDarmowy licznik odwiedzinAktualności


Ogłoszenia parafialne28 października 2017 r. 30 Niedziela Zwykła


W czwartek, 1-go listopada, Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu w sposób szczególny głoszona jest prawda o życiu wiecznym, o niebie, o Domu Ojca, i o świętości, która jest powołaniem wszystkich ochrzczonych. Pan Jezus wielokrotnie mówił o tym w niebie jest miejsce dla każdego z nas. Msze święte 1 listopada w kościele o: 7.30, i 18.00. Na cmentarzu o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy o 12.00 odbędzie się procesja połączona z modlitwą wypominkową za zmarłych.

2 listopada (w piątek) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane tradycyjnie Dniem Zadusznym. Zgodnie z liturgią Kościoła, jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich, którzy zakończyli już ziemską pielgrzymkę. Msza święta w kościele o 7.30. Na cmentarzu o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00. Po południu o godz. 16.45 zapraszamy na cmentarz, do wspólnego odmówienia różańca i modlitwy wypominkowej za zmarłych.

Od 1 do 8 listopada można każdego dnia uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Odpust to darowanie kary nie odpokutowanej i winy nie naprawionej za życia. Oprócz przyjęcia Komunii świętej w tym dniu, i modlitwy w intencjach Ojca Świętego, należy być na cmentarzu i polecać Bogu tych, którzy umarli. W tych dniach o godzinie 17.15 przed Mszą św. w kościele będziemy modlić się za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam.

W środę 31 października zapraszamy na „Noc Świętych”. Początek spotkania ze świętymi o 19.00. W sposób szczególny zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III Gimnazjum.

1 listopada na cmentarzu, jak co roku, będzie można swoją ofiarą wesprzeć potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca. Maryja w Fatimie prosiła o różaniec i modlitwę wynagradzającą za grzechy i zniewagi, jakich ludzie dopuszczają się w stosunku do Chrystusa i Maryi. Maryja obiecuje tym, którzy odprawią Pięć Pierwszych Sobót, że będzie przy nich w godzinie ich śmierci. Msza o godz. 8.00. Po Mszy różaniec przed obrazem MB Księżnej Łęczyckiej.

W listopadzie odbędą się dwie tury Kursu Przedmałżeńskiego (tzw. Weekendowe piątek, sobota, niedziela) 9-11 listopada, 16-18 listopada. Początek w piątek o godz. 19.00Szczęść Boże,

Nasza propozycja to seria siedmiu spotkań małżeńskich. Ich zadaniem jest wzmocnienie relacji między mężem a żoną. Spotkania przewidziane są jako randki w romantycznej atmosferze, przy dobrej herbacie, kawie i ciastku. Prowadzący będą prowadzili spotkania przez 7 niedziel. Na każdym spotkaniu będzie poruszany jeden temat dotyczący życia małżeńskiego. Zapewniamy opiekę nad dziećmi.

Tematy:

1. Mocne fundamenty
2. Sztuka komunikacji
3. Rozwiązywanie konfliktów
4. Moc przebaczenia
5. Wpływ rodziny - przeszłość i teraźniejszość
6. Dobry seks
7. Miłość w działaniu

Sesja dodatkowa - Jak radzić sobie w czasie rozłąki i podsumowanie.

Spotkania będą prowadzone przez prowadzących z pomocą DVD.

Spotkania będą się odbywać na plebanii, w niedzielę o gdz. 16.00. Koszt to ok 100 zł od pary.
KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002