Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy

PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCYDarmowy licznik odwiedzinAktualności


Ogłoszenia parafialne19 Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018 r.


W środę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana tradycyjnie Świętem MB Zielnej . Jest to Uroczystość, w której katolicy mają obowiązek uczestniczyć. Msze święte w naszej parafii wg. porządku niedzielnego: o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na każdej Mszy odbędzie się poświęcenie wianków uplecionych z młodych zbóż, traw, ziół i kwiatów. Wianki i bukiety to pierwsze znaki wdzięczności za tegoroczne zbiory. Są również symbolem pięknego, dobrego i świętego życia, które prowadzimy ze względu na Pana Boga. Swoje życie wyjątkowo pięknie przeżyła Maryja. Ona też jest patronką tejże Uroczystości. Kto może niech uplecie wianek, albo zrobi bukiet wdzięczności, który poświecony będzie przypominał o dobroci Pana Boga i o pragnieniu świętości. Zachęcam, aby dziewczęta tak jak to było w ubiegłych latach przyszły w wiankach wykonanych z żywych kwiatów.

Jutro z racji 13 dnia miesiąca odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 19.00 po Mszy procesja różańcowa.

Obecny rok jest Rokiem Jubileuszu 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza parafia chce, w sposób sobie właściwy, włączyć się w te obchody. Często modlimy się za naszą Ojczyznę. Ewangelia, głoszona w kościele podczas Mszy i w szkole podczas lekcji religii z pewnością zachęca i zobowiązuje nas uczniów Chrystusa do uczciwego życia, do miłości bliźniego, do bycia dobrym człowiekiem, dobrym obywatelem. Będą jeszcze inne inicjatywy, które ukażą wkład, jaki poprzednie pokolenia wierzących Polaków włożyły w dzieło Niepodległości. W najbliższym czasie chcemy zaproponować Pieszą Pielgrzymkę dla Niepodległej z Łęczycy do Świnic Warckich pod hasłem: „Miłosierdzie drogą do Wolności”. Pielgrzymka odbędzie się 25 sierpnia (w sobotę) w dniu urodzin św. Faustyny. Odwiedzimy miejsce jej narodzenia i chrztu. Świnice i Głogowiec. W czasie drogi będziemy modlić się o miłosierdzie Boże dla nas, dla naszej Ojczyzny i całego świata. Będziemy dziękować za Niepodległość i modlić się o wolność wewnętrzną, wolność od grzechu, od nałogów, od zła. Do przejścia mamy 24 km. Wyjście Pielgrzymki o godz. 7.30. Powrót ok.17.00. Zachęcam rodziny, zachęcam młodzież. Podejmijmy trud dla swojej duszy, dla swoich bliskich i dla Niepodległej modląc się o Jej pomyślność. Zapisy od dziś do 21 sierpnia. Koszt 5 zł. od osoby, a kto chce wrócić zamówionym autobusem 10 zł.

Dziś o 17.30 odmówimy różaniec w intencji wszystkich pielgrzymów, szczególnie tych, którzy ofiarują swoje modlitwy i trud w naszej intencji.
KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002