PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCYDarmowy licznik odwiedzinAktualności


Ogłoszenia parafialne23 Niedziela Zwykła 09 września 2018 r.


Dziś na Pl. Kościuszki, o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji poległych podczas Bitwy nad Bzurą oraz w intencji Ojczyzny. Po Mszy uczestnicy Uroczystości przejdą na cmentarz i tam odbędzie się Apel Poległych. W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w tych Uroczystościach.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych najmłodszych uczniów odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 .

W przyszłą niedzielę 16 września na Mszy o godz. 12.00 odbędą się dożynki parafialne. W tym roku starostami i gospodarzami dożynek będą rolnicy z Leszcza. Zapraszam wszystkich rolników z naszej parafii na wspólne dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

Spotkania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum i klasy VIII Szk. Podst. rozpoczną się od października. W pierwszą niedzielę października zapraszam dzieci z kl. III ich rodziców. Pozostałe grupy będą informowane w swoim czasie.

Kolejne nabożeństwo Fatimskie odbędzie się 13 września we czwartek. Początek spotkania o godz. 19.00.

Spotkanie katechetów w przyszłą środę o godz. 19.00.

W najbliższą sobotę 15 września mamy dwie propozycje wyjazdu dla dzieci i młodzieży. Dzieci, najlepiej z rodzicami, mogą wyjechać do Niepokalanowa na Ogólnopolskie spotkanie dzieci. Ponieważ św. Maksymilian był twórcą gazety: „Rycerz Niepokalanej” dzieci są proszone o przebranie się za rycerzy i damy dworu. W programie zabawy, konkursy, tańce i wspólny posiłek. Koszt 5 zł. od dziecka 10 zł. osoba dorosła. Wyjazd w sobotę o 7.30. Powrót ok.18.00. Zapowiada się bardzo ciekawie. Zapisy u ks. Dariusza do środy.
Natomiast młodzież jest zaproszona na zakończenie lata na Spotkanie młodych do Łowicza. W programie koncerty dobrej chrześcijańskiej muzyki, świadectwa, konferencje, posiłek i Msza święta. Tematem spotkanie będzie: „Wolność” do jaką daje nam Chrystus. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży począwszy od klasy VIII. Koszt 5 zł od osoby. Wyjazd o 8.30 w sobotę. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Z młodzieżą pojedzie ks. Roman. To może być bardzo inspirujące spotkanie. Zapraszamy.

Dziś o 17.30 zapraszam na nabożeństwo popołudniowe.

Rekolekcje u sióstr zakonnych w Krakowie dla dziewcząt, dla tych które chcą lepiej poznać siebie, swoje miejsce w świecie i swoje powołanie. Informacja o tych rekolekcjach znajduje się na stoliku pod chórem.
KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002