PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCYDarmowy licznik odwiedzinAktualności


Ogłoszenia parafialneNiedziela Palmowa, 14 kwietnia 2019 r.


Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką Pasyjną. Zapraszam.

Przed nami Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne.

WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia Komunia Święta będzie udzielana pod postacią Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy Najświętszy Sakrament zostanie odniesiony do ciemnicy. Siostry urszulanki zapraszają do wspólnego czuwania od godz. 23.00 do północy.

WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej. Początek o godzinie 18.00. W czasie Liturgii wysłuchamy opisu Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, odbędzie się również adoracja krzyża, a po Komunii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu. Adoracja przy grobie będzie trwać do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA. O godzinie 19.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Na Liturgię przynosimy ze sobą świece zabezpieczone przed kapaniem. W czasie Liturgii zostanie poświęcony ogień, wysłuchamy uroczystego Orędzia paschalnego, a następnie fragmentów PŚ mówiących o historii naszego zbawienia. Następnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Liturgię Wielkiej Soboty zakończy uroczysta Eucharystia. Adorację zakończymy o 22.30.

NIEDZIELA WIELKANOCNA. Rezurekcja rozpocznie się procesją o godzinie 6.00. Proszę o obecność i pomoc strażaków, asystę, ministrantów, lektorów, bielanki, KŻR. Proszę, aby na procesją zabrać feretrony i chorągwie.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta, pozostałe posiłki lekkie) powinny go podjąć osoby między 18 a 60 rokiem życia, oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych osoby które ukończyły 14 lat . W tym dniu katolikom nie wypada pić alkoholu.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od 8.30 do 15.00. Na wioskach od 9.00. Jeśli gdzieś zmienił się adres poświęcenia pokarmów to proszę o tym poinformować.

Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii w Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnego odmówienia Jutrzni (czyli modlitwy porannej Kościoła). Jutrznię rozpoczniemy o godzinie 8.00 w kościele. Jutrznia, to fragment brewiarza, który mają obowiązek odmawiać kapłani, natomiast osoby świeckie są zachęcane do jej odmawiania.

Jutro spotkanie Róż Różańcowych. Początek spotkania na Mszy św. o godz. 18.00.

Grupa Pokutna zaprasza na wyjazd do Świnic Warckich w sobotę przed Świętem Miłosierdzia 27 kwietnia. Spotkanie modlitewne odbędzie się w godz.10.00 – 15.00. W programie Msza św. Różaniec, Droga Krzyżowa i Koronka. Zapisy u pani Urszuli Wasiak albo w zakrystii.

Od dziś w naszej parafii będzie pomagał nam ks. Mateusz Wojtczak. Życzymy Mu owocnej pracy dla dobra naszych parafian i satysfakcji z pełnionej posługi. Szczęść Boże.
KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002