PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCY


Aktualności


Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy na:

4 Niedziela Wielkanocna, 07 maja 2017 r.


W najbliższą niedzielę 14 maja pierwsza grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Uroczystość odbędzie się na Mszy o godzinie 10.30. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich rodzinach, aby ten dzień zapisał się dobrze i na stałe w ich pamięci i w ich sercach. Spowiedź dzieci ich rodziców i rodzeństwa w piątek od 16.00 do 17.30.

Dziś o godzinie 16.30 odbędzie się ostatnie spotkanie dla rodzin przygotowujących się z dziećmi do Pierwszej Komunii Świętej.

Przypominam, że nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży klas II i III Gimnazjum na Mszy o 16.30.

W najbliższą sobotę 13 maja odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Warto przypomnieć, że w tym roku przypada 100-na rocznica objawień Matki Bożej trojgu portugalskim dzieciom. Wszystko rozpocznie się Mszą świętą o godz. 19.00. Po Mszy odbędzie się procesja różańcowa. Nabożeństwo to rozpocznie Misje święte przed Nawiedzeniem Jasnogórskiej Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Znajdźmy czas aby do tego spotkania dobrze się przygotować. Przychodźmy jak najczęściej na nauki misyjne. Program Misji ma każdy z nas. Maryja przynosi nam Jezusa. Oby wszyscy, którzy tylko mogą przyjęli Go w Komunii świętej. Proszę, aby przystąpili do spowiedzi szczególnie Ci, którzy nie byli wiele lat. Trwa okres wielkanocny, odwiedza nas Królowa Polski, Matka Boga i Matka nasza. Okazja aby zrobić ten ważny krok w stronę Boga jest niepowtarzalna.
Przygotujmy się jak najlepiej. Przyjmijmy Jezusa i Jego Matkę do naszych serc i naszych domów.
Proszę również o udekorowanie okien w naszych domach. Nie tylko na trasie przejazdu kaplicy z cudownym Obrazem. Niech to będzie świadectwo naszej wiary miłości do Maryi. Jeśli ktoś chciałby nabyć religijne pamiątki będzie to możliwe w czasie Misji i w czasie Nawiedzenia. Na pewno przyjadą osoby, które będą takie pamiątki proponować. Również diecezja Łowicka przygotowała pamiątki Nawiedzenia. Będą one do obejrzenia od przyszłej niedzieli w salce na plebanii.

Dziś przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc mieszkańcom ogarniętej wojną Syrii. Organizatorem zbiórki jest Caritas.

KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002